Wnętrze

glownagora2Wnętrze Podczas inspekcji staramy się opisać wszystkie uszkodzenia wewnątrz auta wraz z fotorelacją uszkodzeń. Nie oceniamy przebiegu po zużyciu wnętrza ponieważ zużycie to wynika często z charakteru użytkowania pojazdu i nie jest miarodajnym elementem aby móc oceniać przebieg auta.

glownagora2Czystość W pierwszej kolejności sprawdzana jest czystość wewnątrz auta. Zwracamy uwagę na to czy wnętrze jest wyprane, przygotowane do sprzedaży – poddane zabiegom kosmetycznym które mają ukryć wady pojazdu.

glownagora2Kontrolki Zwracamy uwagę na kontrolki licznika auta. Spisujemy ewentualne błędy lub inne nieprawidłowości.

glownagora2Stan licznika Spisujemy na raporcie dokładny stan licznika, są sytuacje w których stan ten różni się nawet o 10 tys km o stanu deklarowanego w ogłoszeniu.

glownagora2Stan elementów Każdy z elementów wnętrza auta jest dokładnie badany podczas inspekcji. Wydawana jest ocena odnośnie stanu poszczególnych elementów, wady są opisywane i fotografowane.

glownagora2Czy w aucie nie jest palone Szczególną uwagę podczas oględzin auta zwracamy na to czy w pojeździe było palone. Zwracamy uwagę na stan i używanie kilku elementów auta pod tym szczególnie względem.

glownagora2Opis uszkodzeń Wszystkie uszkodzenia oraz wady wnętrza auta są dokładnie opisywane i fotografowane aby uniknąć niemiłych niespodzianek przy oglądaniu samochodu na żywo.

glownagora2
glownagora2 glownagora2Czystość wnętrza
Podczas inspekcji auta sprawdzamy czystość wnętrza pojazdu oraz przestrzeń bagażową. Zwracamy uwagę na to czy wnętrze to zostało specjalnie przygotowane do sprzedaży – wyprane. Zwracamy uwagę na przygotowanie elementów plastikowych do sprzedaży, często takie zbiegi mają na celu ukrycie wad wizualnych auta. Opis czystości wnętrza sporządzamy w raporcie z oględzin auta.

glownagora2 glownagora2Kontrolki
Elementem na który zwracamy szczególną uwagę we wnętrzu auta jest licznik. Podczas odpalenia auta kontrolujemy czy wszystkie kontrolki które powinny chociaż na chwilę zapalić się podczas rozruchu a później zgasnąć są aktywne. W raporcie zamieszczamy informację o potencjalnych błędach lub nieprawidłowościach. Są to często kontrolki z systemu ABS oraz AIRBAG. Takie informacje są bardzo istotne i wymagają wnikliwej analizy – diagnostyka komputerowa aby móc dokładnie zdiagnozować źródło powstałego na liczniku problemu. Z licznika możemy również odczytać informacje o braku poszczególnych płynów eksploatacyjnych lub dowiedzieć się o uszkodzonych czujnikach pomiarowych przypadku kiedy płynu jest odpowiednia ilość.

glownagora2Stan licznika
Zawsze podczas oględzin auta zapisujemy w raporcie aktualny stan licznika auta. Zdarzają się sytuacje kiedy aktualny stan licznika od deklarowanego w ogłoszeniu różni się nawet o wartość 10 tys. kilometrów. Jest to niezwykle ważna informacja dla każdego kupującego. My zapisujemy dokładny stan np. 113 245 km.

glownagora2 glownagora2Stan elementów użytkowych
W raporcie opisujemy stan elementów użytkowych auta oraz określamy ich stan zużycia. Określamy stan: wykładziny w kabinie, kierownicy, gałki zmiany biegów, stan pedałów, foteli przednich, stan kanapy, wykładziny w bagażniku, stan podsufitki, deski rozdzielczej oraz stan boczków drzwi. Wszystkie te elementy są fotografowane i dołączone do fotorelacji auta.

glownagora2Czy to jest istotne:
Stan zużycia elementów jest bardzo istotnym elementem w każdym aucie. Może on sugerować większy przebieg auta jednak według naszej opinii stan zużycia takich elementów zależy głównie od charakteru gdzie auto było użytkowane oraz od dbałości jego poprzednich właścicieli. My jako eksperci możemy jedynie podać sugestię czy stan wewnątrz odpowiada przebiegowi auta, nigdy jednak nie wydajemy opinii że samochód ma większy przebieg ponieważ ma zużyte wnętrze – jest to mało miarodajny sposób na ocenę przebiegu samochodu.

glownagora2 glownagora2Palenie w aucie
Podczas oględzin zwracamy uwagę czy w aucie nie było palone. Sprawdzamy wszystkie popielniczki zapalniczki oraz elementy świadczące o tym że w aucie było palone. Czasami sam zapach w aucie sugeruje to, że w aucie było palone. Sprawdzamy również pod tym względem stan podłogi oraz podsufitki, które często ulegają uszkodzeniu poprzez przepalenie papierosem. Są to brzydkie i ciężkie do usunięcia ślady oraz uszkodzenia.

glownagora2 glownagora2Opis uszkodzeń
Inspekcja wskazuje również na wewnętrzne uszkodzenia auta. Zawsze staramy się wychwycić wszystkie elementy noszące ślady użytkowania. Wszystkie informacje o zużyciu elementów wnętrza spisujemy w raporcie oraz fotografujemy.