Układ hamulcowy

glownagora2Układ hamulcowy Podczas oględzin podwozia sprawdzany jest cały układ hamulcowy auta sprawdzane są wszystkie elementy tego układu: tarcze, klocki, zaciski oraz przewody hamulcowe. Określany jest również stan zużycia tarcz oraz klocków w stosunku do kół w jednej osi. Układ hamulcowy jest niezwykle ważny dla bezpieczeństwa użytkowania auta dlatego kładziemy duży nacisk na wnikliwe sprawdzenie wszystkich elementów tego układu. Wszelkie nieprawidłowości wiążą się również z kosztami dlatego określamy czy poszczególne elementy kwalifikują się do wymiany czy mogą być nadal użytkowane w aucie.

układ hamulcowy glownagora2Zużycie tarcz
Inspektor określa zużycie tarcz hamulcowych oraz zwraca uwagę na nieprawidłowości związane ze zużyciem tarcz – mogą to być: ranty tarczy, nierówno starte okładziny tarczy, wyżłobienia w strukturze tarczy (widoczne na zdjęciu). Wszystkie nieprawidłowości są opisywane i fotografowane.

układ hamulcowy glownagora2Zużycie klocków
Inspektor określa stopień zużycia klocków hamulcowych na obu osiach pojazdu. Opisuje czy klocki kwalifikują się do wymiany czy mogą być w dalszym ciągu użytkowane.

układ hamulcowy glownagora2Zaciski hamulcowe + przewody hamulcowe
Podczas inspekcji podwozia sprawdzana jest również sprawność zacisków hamulcowych oraz szczelność przewodów hamulcowych. Inspektor zwraca uwagę na korozję oraz ogólny stan zacisków. W przypadku pojawienia się nieprawidłowości taką informację zapisuje w raporcie z oględzin.