Opinia

glownagora2Opinia wydawana jest przez inspektora, który dokonywał sprawdzenia auta. Opinia wydawana jest na podstawie oględzin pojazdu w ramach danego pakietu usługi. Opinia eksperta nigdy nie ma na celu zachęcić lub zniechęcić potencjalnego zainteresowanego do zakupu auta. Doświadczenie naszych ekspertów pozwala na wydanie obiektywnej opinii odnośnie sprawdzanego pojazdu, zawsze bierzemy pod uwagę stosunek ceny, wieku oraz przebiegu auta.
Przykłady opinii wydawanych przez naszych ekspertów:
glownagora2 glownagora2Smart ForTwo
Smart fortwo 999cm rok produkcji 2008, automatyczna skrzynia biegów + łopatki F1, turbodoładowany 84 konie, kupiony w Polsce w salonie Mercedes Benz. Brak książki serwisowej mimo tego że aut pochodzi z polskiego salonu, brak instrukcji do radia – radio nie jest kodowane kodem pin, instrukcja do auta, jeden kluczyk – poprzednim właścicielem była dwukrotnie firma leasingowa (kluczyk zaginął) auto kupione w kwietniu 2014 roku przez ostatniego właściciela. Podejrzenia budzi fakt tak szybkiej sprzedaży auta. Opony zimowe w aucie mimo tego że auto jest sprzedawane w czerwcu. Auto zadbane widać że właściciel zna się na tym modelu samochodu. Samochód posiada kilka szkód parkingowych widocznych w galerii zdjęć. Problemem mogą być źle spasowane drzwi kierowcy – nie wiadomo z jakich powodów panel drzwi był zdejmowany. Wnętrze auto utrzymane bardzo dobrze.
glownagora2 glownagora2Nissan Micra
Nissan Micra 1.2 automatyczna skrzynia biegów 80km 2011 rok. Auto krajowe nie jest sprowadzone, jest zarejestrowane i ubezpieczone. Posiada komplet dwóch kluczyków oraz oryginalną książkę serwisową z ostatnim wpisem 06-09-2013. Powłoka lakiernicza auta w oryginale, auto nigdy nie było malowane oraz nie nosi śladów napraw blacharskich. Wszystkie szyby oryginalne z 2011 roku. Wnętrze dobrze utrzymane lecz posiadające kilka widocznych śladów użytkowania. Brak luzów w zawieszeniu z przodu, lekkie odgłosy pracy zawieszenia z tyłu. Klimatyzacja w aucie działa w sposób poprawny, dobre przyśpieszenie auta, praca silnika bez zarzutów – cicha równa i spokojna. Odpalanie auta płynne.
Wady: osłona przeciw słoneczna kierowcy dość mocno porysowana, delikatne zarysowania poszycia drzwi kierowcy, brak osłony fotela kierowcy. Najbardziej niepokojący jest wyciek pomiędzy skrzynią biegów oraz silnikiem w aucie. Auto z racji na ewidentny problem ze skrzynią nie dostało pozytywnej opinii eksperta moto-zakup.
glownagora2 glownagora2Audi A4 B8
Audi A4 B8 2008r. 2,0TDI (143KM) Avant samochód sprowadzony z Niemiec w 2010 roku. Do samochodu dołączone są dwa zestawy kluczyków. Nie ustalono ilu właścicieli miało auto w Niemczech, w Polsce było ich dwóch.
Auto z przeszłością kolizyjną z tyłu naprawione w ASO, jednak prawie całe auto posiada dodatkową warstwę lakieru. Przednie błotniki są objęte rdzą, jest spora ilość odprysków na których zaczynają pojawiać się ogniska rdzy. Na prawym przednim kielichu jest bardzo duże ognisko rdzy którym należy szybko się zająć.
Środek auta świadczy raczej o autentyczności przebiegu, z gałki od obsługi nawigacji zaczyna schodzić lakier, na listwach ozdobnych drzwi widać rysy. Na dachu przy tylnej klapie widać pęknięcie powłoki oraz odprysk przy relingu.
Z auta nie wydobywają się nieprzyjemne stuki podczas jazdy natomiast pojawiają się one podczas hamowania i ruszania mogące świadczyć o zużytej poduszce, czasami też słychać odgłos plastików.
Na masce przy użyciu miernika widać grubą warstwę szpachli oraz nienaturalne spasowanie pasa przedniego.
Stan blacharski wymaga natychmiastowej interwencji. Auto nie dostało pozytywnej opinii inspektora moto-zakup.