Układ zawieszenia

glownagora2Układ zawieszenia Podczas oględzin podwozia istotnym punktem oględzin jest układ zawieszenia auta, sprawdzane są wszystkie elementy układu: wahacze, tuleje, łączniki, drążki, amortyzatory, sprężyny. Określany jest stan zużycia poszczególnych elementów, w przypadku nieprawidłowości informacja taka zapisywana jest w raporcie oraz w miarę możliwości wykonywane są fotografie uszkodzonego elementu.

układ zawieszenia glownagora2Elementy zawieszenia
Inspektor określa zużycie elementów gumowych oraz metalowych w sprawdzanym zawieszeniu. W razie wystąpienia nieprawidłowości ich opis Inspektor zamieszcza w raporcie. W układach zawieszenia często zużyciu ulegają elementy gumowe, w razie ich uszkodzenia Inspektor zapisuje który dokładnie element jest uszkodzony i w jakim stopniu. W przypadku elementów metalowych określa ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz stopień korozji elementów.

uklad zawieszenia glownagora2Amortyzatory
W trakcie oględzin podwozia sprawdzany jest stan amortyzatorów osi przedniej oraz tylnej. W razie pojawienia się niepokojących wycieków taki element jest w miarę możliwości fotografowany i opisywany. Wyciek świadczy o zużyciu tego elementu. Inspektor bo oględzinach wizualnych może również określić czy amortyzator został niedawno wymieniony. Na zdjęciu po lewej widzimy, że amortyzator został niedawno wymieniony na nowy.
układ zawieszenia glownagora2Sprężyny
Inspektor sprawdza również stan sprężyn w aucie, czy nie wykazują oznak zużycia w postaci pęknięć lub innych uszkodzeń mechanicznych.