Rejestr pojazdów kradzionych

Rejestr pojazdów kradzionychRejestr pojazdów kradzionych każdy pojazd który podlega naszej inspekcji jest sprawdzany również pod względem swojej przeszłości kradzieżowej.

glownagora2Z czego korzystamy ? Do weryfikacji tego czy samochód nie pochodzi z kradzieży wykorzystujemy najaktualniejszy rejestr pojazdów kradzionych z krajów Unii Europejskiej. Są to bazy, które posiadają najnowsze aktualizacje a ich weryfikacja odbywa się po numerze VIN pojazdu skradzionego.

glownagora2Czy warto to sprawdzić ? Nie musimy tłumaczyć jak ważna jest informacja o tym, że nasz wymarzony samochód nie widnieje w żadnym rejestrze samochodów kradzionych. W przypadku zakupu takiego auta możemy liczyć się z problemami prawnymi oraz utratą auta a co za tym idzie pieniędzmi zainwestowanymi w jego zakup.

bazaskradzionych glownagora2Raport – rejestr pojazdów kradzionych
Do każdej wykonanej inspekcji załączamy raport z rejestru pojazdów kradzionych. Jego wzór znajduje się po lewej stronie.

glownagora2W jakich krajach sprawdzany jest samochód
Przeszłość kradzieżowa auta sprawdzana jest w krajach znajdujących się po lewej stronie w raporcie. Są to państwa w których najczęściej dochodzi do kradzieży pojazdów, które następnie trafiają na nasz rynek samochodów używanych.

glownagora2Polska
Z racji tego iż w Polsce nie istnieje żaden ogólnodostępny rejestr pojazdów kradzionych przed zakupem auta zarejestrowanego już w Polsce/ krajowego zalecamy wizytę w najbliższym komisariacie Policji. Funkcjonariusz sprawdzi poprawność numeru VIN pojazdu w dokumentach jak i fizycznie na samym samochodzie. Powinniśmy poprosić o zaświadczenie iż auto nie widnieje w rejestrze pojazdów kradzionych. Taka weryfikacja pojazdu jest jedyną możliwością sprawdzenia auta w polskim rejestrze aut kradzionych.

pojazd kradziony