Układ wydechowy

glownagora2 Układ wydechowy Podczas oględzin podwozia sprawdzane są wszystkie elementy układu wydechowego: tłumiki, łączenia, w miarę możliwości katalizatory, filtry DPF. Układ wydechowy jest istotnym elementem podwozia każdego pojazdu a jego nieszczelność lub inne nieprawidłowości potrafią generować znaczące koszty dla nowego właściciela pojazdu.

układ wydechowy glownagora2Tłumik środkowy
Inspektor sprawdza stan tłumika środkowe, sprawdza jego szczelność również po odpaleniu auta, ocenia stopień skorodowania elementu oraz sprawdza łączenia tłumika z poprzedzającą oraz następującą częścią układu wydechowego. Określa czy tłumik ten kwalifikuje się do wymiany oraz czy był już wymieniany w aucie.

układ wydechowy glownagora2Tłumik końcowy
Inspektor określa czy tłumik jest oryginalną częścią auta czy został wymieniony, często bowiem w autach montowane są nieoryginalne tłumiki końcowe, które narażone są na szybszą korozję tego elementu. Sprawdzana jest szczelność elementu oraz określany stopień korozji. Inspektor w razie konieczności opisuje również niepokojące naloty lub wycieki z końcówki wydechu końcowego. W silnikach diesla z turbodoładowaniem mogą być to np. ślady oleju świadczące o uszkodzeniu turbosprężarki w aucie.