Zdjęcia

glownagora2Zdjęcia Fotorelacja zawsze wykonywana jest na miejscu oględzin auta, zdjęcia nie podlegają żadnym obróbkom, mają na celu pokazanie realnego stanu wizualnego auta. Inspektor skupia się na tym by pokazać wady auta, nie zalety ponieważ te najczęściej pokazywane są na zdjęciach w ogłoszeniu. Wszystkie zdjęcia wykonywane są w bardzo wysokiej rozdzielczości, profesjonalnym sprzętem fotograficznym. Zdjęcia po przeprowadzonej inspekcji przesyłane są do naszego klienta.
audiA3

glownagora2Pakiet classic w pakiecie classic wykonywanych jest od 50 do 60 zdjęć, fotorelacja uwzględnia fotografie: nadwozia auta, uszkodzenia nadwozia, wnętrza auta, uszkodzenia wnętrza pojazdu, zdjęcia komory silnika wraz z elementami świadczącymi o serwisie auta, zdjęcia bagażnika pojazdu.
glownagora2 glownagora2Nadwozie auta
Inspektor wykonuje zdjęcia auta ze wszystkich możliwych perspektyw, dzięki zdjęciom można określić czy elementy nadwozia są dobrze spasowane oraz czy nie różnią się odcieniem. Zdjęcia nadwozia wykonywane są w miejscu oględzin auta, samochód fotografowany jest w takim stanie jak zastał go inspektor. Jeżeli auto jest bardzo ubrudzone prosimy właściciela o umycie samochodu ponieważ ubrudzona karoseria wyklucza możliwość przeprowadzenia wnikliwej analizy stanu powłoki lakierniczej. W przypadku kiedy w aucie wymieniona jest szyb – robione są jej zdjęcia wraz z oznaczeniami: rocznik, numer seryjny.

glownagora2 glownagora2Uszkodzenia
Inspektor podczas oględzin fotografuje wszystkie uszkodzenia powłoki lakierniczej, rysy, odpryski, przetarcia, różnice w kolorze karoserii, źle spasowane elementy. Sprzedający w ogłoszeniu stara się pokazać tylko pozytywne cechy pojazdu, zdjęcia uszkodzeń pokazują prawdziwy obraz stanu zewnętrznego auta.

glownagora2 glownagora2Wnętrze
Podczas inspekcji wykonywane są również zdjęcia z wnętrza samochodu sprawdzanego. Inspektor skupia się na wykonaniu zdjęć elementów narażonych na zużycie: kierownica, gałka zmiany biegów, przełącznik świateł, wszelkiego rodzaju uchwyty, zdjęcia boczków pojazdu.

glownagora2 glownagora2Uszkodzenia
Inspektor podczas oględzin fotografuje elementy uszkodzone wewnątrz pojazdu. W aucie często spotykamy: uszkodzone kierownice, gałki zmiany biegów, elementy użytkowe – uchwyty, rączki, włączniki świateł. Wykonujemy zdjęcia tapicerce oraz podsufitce, często na tych elementach znajdujemy: plamy, przepalenia od papierosów, ubrudzenia, przetarcia. Takie zdjęcia pokazują realny stan wnętrza pojazdu, który ciężko znaleźć w zdjęciach z ogłoszenia.

glownagora2 glownagora2Komora silnik
Inspektor podczas oględzin fotografuje komorę silnika pojazdu. Zdarzają się przypadki gdzie komora jest świeżo umyta do sprzedaży lub całkowicie zaniedbana. Umycie silnika przed sprzedażą w kilkuletnim aucie może świadczyć o problemach z jednostką napędową lub o wyciekach. Jeżeli inspektor zauważy wyciek w komorze silnika fotografuje takie miejsce aby pokazać naszemu klientowi co dzieje się pod maską pojazdu. Nadmierna korozja może również świadczyć o naprawach pojazdu, który stał bez maski przez dłuższy okres czasu. W miarę możliwości fotografujemy podłużnice oraz sanki pod silnikiem auta, zwracamy wtedy uwagę na ewentualnie wykonane naprawy lub nadmierną korozję wymienionych elementów.

glownagora2 glownagora2Tabliczki z serwisów
W komorze silnika możemy znaleźć również elementy świadczące o serwisie auta, są to: tabliczki z wymiany rozrządu, metki z wymiany oleju, naklejki z serwisu płynów w aucie oraz serwis klimatyzacji pojazdu. Jeżeli inspektor zauważy takie elementy są one fotografowane, wtedy uzyskujemy dodatkowe informacje o konieczności wymiany pewnych elementów w aucie oraz o czasie i przebiegu przy którym dane działania zostały wykonane.

glownagora2 glownagora2Bagażnik
Inspektor wykonuje również kilka zdjęć bagażnika auta. Pozwala to na ocenę stanu wykładziny oraz elementów plastikowych. Czasami spotykamy przypadki gdzie w bagażnikach były wożone zwierzęta a ich stan jest bardzo słaby – taka informacja jest niezwykle istotna dla potencjalnego kupującego.

audiA3

glownagora2Pakiet silver w pakiecie silver wykonywanych jest od 100 do 120 zdjęć, fotorelacja uwzględnia fotografie: nadwozia auta, uszkodzenia nadwozia, wnętrza auta, uszkodzenia wnętrza pojazdu, zdjęcia komory silnika wraz z elementami świadczącymi o serwisie auta, zdjęcia bagażnika pojazdu oraz zdjęcia każdego elementu pojazdu wraz z pomiarem grubości powłoki lakierniczej.
glownagora2 glownagora2Pomiary miernikiem lakieru
Inspektor fotografuje pomiary miernikiem lakieru na każdym elemencie pojazdu. Jeżeli element jest naprawiany fotografii elementu wraz z pomiarem może być więcej. W przypadku kiedy element jest szpachlowany do fotorelacji dołączamy ok 5-6 zdjęć z pomiarów tak aby nasz klient miał pewność jaka powierzchnia elementu została naprawiana i w jaki sposób.

audiA3

glownagora2Pakiet gold w pakiecie gold wykonywanych jest od 100 do 120 zdjęć, fotorelacja uwzględnia fotografie: nadwozia auta, uszkodzenia nadwozia, wnętrza auta, uszkodzenia wnętrza pojazdu, zdjęcia komory silnika wraz z elementami świadczącymi o serwisie auta, zdjęcia bagażnika pojazdu, zdjęcia każdego elementu pojazdu wraz z pomiarem grubości powłoki lakierniczej oraz zdjęcia podwozia auta.
glownagora2 glownagora2Podwozie
Inspektor podczas oględzin podwozia wchodzącego w skład pakietu Gold naszych inspekcji fotografuje stan następujących elementów: układ hamulcowy, układ zawieszenia, układ wydechowy, elementy konstrukcyjne pojazdu, ewentualne wycieki oraz wszelkie możliwe uszkodzenia elementów w podwoziu auta. Dzięki takim zdjęciom nasz klient ma nie tylko obraz zewnętrzny pojazdu, obraz podwozia często pokazuje stan techniczny pojazdu i pozwala na kalkulację ewentualnych wydatków poniesionych po zakupie. Korozja, uszkodzenia, nieprawidłowości, wycieki są niezwykle istotnymi elementami wpływającymi na bezpieczeństwo i koszty utrzymania pojazdu.